Asansörlü Nakliyat Avantajları

Kadıköy Asansörlü Evden Eve Nakliyat Hizmeti

Asansörlü nakliyat, Sembol Nakliyat tarafından müşterilere sunulan ayrıcalıklı taşımacılık hizmetinin kendisidir. Erişilmesi zor olan konutlar için kullanılan asansör, nakliye faaliyetlerini oldukça basit bir hale getirmektedir. Bu yüzden gerekildiği zamanda ve mekânda asansör teçhizatı kullanılmaktadır. Firmamız da uygun fiyatlar dahilinde müşterilerine asansörlü taşımacılık hizmetini mükemmel bir şekilde sunmaktadır.

Asansörlü Nakliyat Nedir?

Asansörlü taşımacılık veya nakliyat, asansör yardımı ile yapılan nakil işlemlerine verilen isimdir. Nakliye firmaları müşterinin bulunduğu konuttaki eşyaları taşımak adına asansöre başvururlar. Sadece mevcut konuttan eşyaları taşımak adına değil, hedef konuta eşyaları nakletmek için de asansörlü nakliyat hizmetleri gerçekleştirilebilmektedir.

Asansörlü Nakliyatın Avantajları

Evden eve, büro, ofis veya kurumsal taşımacılıkta asansör ihtiyacı olabilmektedir. Sembol Nakliyat olarak hem iş yükünü azaltmak adına hem de nakliye işlemlerine hız katmak adına asansöre başvurmaktayız. Asansör, taşımacılıkta müşteri ve nakliye firmasına pek çok avantajı sağlamaktadır. En büyük avantajı ise insan gücü gereksinimi en aza indirmesi noktasındadır.

Asansör, eşyayı konuta taşımaya veya eşyayı konuttan almaya yardımcı olur. Eşya miktarı veya türü ne olursa olsun asansörler mükemmel bir şekilde kullanılabilir. Müşterinin konutu her zaman zemin katta veya da birinci katta bulunmayabilir. Yüksek katlara çok daha konforlu ulaşmak adına asansörler, nakliye firmasının iş gücünü önemli seviyede hafifletir.

Asansörlü nakliyat olmadığında çalışanlar, sağlık sorunlarını göz ardı ederek eşyayı hedef yere taşımaya çalışırlar. Bu durum çalışan sağlığında ciddi problemlere yol açarken taşımacılık hızını da sekteye uğratır. Tüm bunlarla beraber de taşınacak eşyanın değeri risk altında kalır. Olası kırılmaların, dökülmelerin veya çatlamaların sıklığı artar. Asansör, tüm bunları ortadan kaldırarak pratik bir nakliyatın kapısını aralar.

Eşyalarınızı Güvenli ve Hızlı Bir Şekilde Taşımak

Sembol Nakliyat farkı ile eşyalarınızı güvenli ve hızlı bir şekilde taşıyabiliriz. Bunu ise yüksek teknolojik imkanlara sahip asansörlerin yardımı ile gerçekleştirmekteyiz. Kat sayınız ne kadar çok olursa olsun, binanızın konumu uygunsa, asansörlü nakliyat hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Bu sayede elden taşımacılıktan çok daha güvenli ve hızlı bir hizmet alabilirsiniz.

Asansörün insan iş gücünü ikinci plana atması hızın ön plana çıkmasına yol açacaktır. Belki saatler sürecek olan beyaz eşya taşıma faaliyeti asansör yardımı ile sadece birkaç dakikada hallolacaktır. Bununla beraber maddi veya manevi değeri yüksek olan eşyalarınızın güvenliği de harika bir şekilde sağlanacaktır. Peki nasıl?

Asansörlü nakliyat, firmamız tarafından müthiş bir titizlik ile yürütülmektedir. Eşyalarınızı konutunuzdan, büronuzdan veya da iş yerinizden geniş bir pencereden ve balkondan aktaracağız. En az iki kişiyle eşyalarınızı bulunduğu yerlerden alacak ve geniş balkon veya pencereden asansöre aktaracağız. Büyük bir dikkatle yaptığımız bu işlemi özel metotlar yardımı ile de kusursuz bir hale getireceğimizden emin olabilirsiniz.

Eşyalarınızı asansöre aktardıktan sonra bırakmayacak, kımıldamaması için bir bağlama işlemi de gerçekleştireceğiz. Önceden paketlenmiş ve güvenliği sağlamlaşmış olan eşyalarınızı asansöre de sabitleyerek tüm güvenlik önlemlerini almış olacağız. Yüksek teknoloji ile donatılan asansörlerimiz eşyalarınız sabitlendikten sonra aşağı bir ivme ile hareket edecektir.

Asansörlü nakliyat işlemini tamamlamak üzere aşağıda bulunan Sembol Nakliyat çalışanlarımız gelen asansördeki eşyaları dikkatli bir şekilde alacaklardır. Aldıkları eşyaları ise yakında bulunan nakliye araçlarına aktaracaklardır. Bu şekilde asansörlü taşımacılık hizmeti Sembol Nakliyat farkı ile dakikalar içinde ve yüksek güvenlikli bir şekilde tamamlanacaktır.

Yüksek Binalarda Kolay Taşıma İmkânı

Eşya taşımaya karar veren her bireyin hayatında bir kere bile olsa endişe güttüğü konu, yüksek kat sorunsalıdır. Yüksek kat, eşya nakile işlemlerini çileli bir hale getirebilmektedir. Fakat artık endişe duymanıza gerek yok! Sembol Nakliyat olarak sunduğumuz asansörlü nakliyat hizmetleri sayesinde yüksek katlı konutlara dakikalar içinde ulaşıyoruz. Ev, ofis veya büro olsun her türlü yüksek katta bulunan konuta eşyalarınızı mükemmel bir şekilde naklediyoruz.

Binanızın kat sayısı ne olursa olsun, her kata uygun olan asansörlerimiz ile istediğimiz hedefe dakikalar içinde ulaşabilmekteyiz. Burada tek sıkıntı nokta binanın açıklık durumudur. Çünkü nakliye hizmeti vereceğimiz bazı binaların balkon veya pencerelerine ulaşmak imkânsız bir hale gelebilmektedir.

Çarpık kentleşme ve imarsız bina yapımı yüzünden binalar adeta yapışık bir şekilde bulunabilmektedir. Bu durumda bizlerin asansörlü nakliyat hizmetlerimizi müşterilerimiz ile buluşturmamız oldukça zor bir hale gelebilmektedir. Binanızda böyle bir sorun yoksa, güvenli ve hızlı bir taşımacılık hizmeti almak istiyorsanız gönül rahatlığı ile Sembol Nakliyat’a başvurabilirsiniz.

Eşyaların Hasar Görme Riskini Azaltma

Bizlere müracaat edip eşya taşıma hizmeti alırsanız, eşyalarınızı kesinlikle zarar görmeyeceğini garanti edebiliriz. Sembol Nakliyat olarak bizler, her nakliye hizmeti öncesi bir paketleme hizmeti sunmaktayız. Paketleme hizmetimiz ile kırılgan eşyaların güvenliğini köpük ve strafor benzeri ürünler ile sağlayabilmekteyiz. Darbelere, sarsıntılara veya titreşimlere karşı güvenliğinden emin olduğumuz eşyaları asansörlerimize naklederek ise güvenliği iki katına çıkararak eşyalarınızız zarar görme riskini sıfıra kadar indirebilmekteyiz.

Asansörlü nakliyat veya taşımacılığın müşteri açısından belki de en önemli avantajı eşya güvenliğidir. Asansör, belli konumlardan eşyaları dakikalar içinde alarak zemine ulaştırabilmektedir. Veya tam tersi olarak zeminden eşyayı alarak hedef konuma nakledebilmektedir. Asansörlü taşımacılık bu anlamda müşteri eşyasının değerini mükemmel şekilde korumaktadır. Hız ve pratiklikte güvenlik ile birlikte müşteriyle buluşabilmektedir.

İş Gücü ve Zamandan Tasarruf Sağlama

Taşımacılık sektöründeki markamız Sembol Nakliyat, alanında uzman çalışanlarıyla kusursuz bir hizmeti müşterisine her zaman sunabilmektedir. Fakat uzman personellerimizin sırtına bazı zamanlarda haddinden fazla yük binebilmektedir. Eşya taşıma zor ve dikkat gerektiren bir iştir. Yanlış bir hareket veya hamle ile hem taşıma işini üstlenen bireyin sağlığı sıkıntıya girer hem de müşteri eşyasında kayıplar baş gösterir. Özellikle yüksek katlı binalarda eşya taşımada bu durum sık sık gerçekleşir.

Bizler, çalışanlarımızın iş gücünü hafifletip hızımıza hız katmak için asansörlü nakliyat hizmetimizi gerektiği yerde sunmaktayız. Kat sayısı fark etmeksizin sağladığımız asansör desteği sayesinde çalışanlarımızın konforunu her daim gözetmekteyiz. Üstelik asansör sayesinde iş gücüyle saatler sürecek olan nakliye işlemlerini dakikalar içinde bitirmekteyiz. Sembol Nakliyat bu anlamda hem çalışanını hem de müşterisini düşünen sektörde örnek teşkil eden yegâne markalardan biridir.

Hangi Durumlarda Asansörlü Nakliyat Tercih Edilmelidir?

Asansörlü nakliyat, yüksek katlı binalara eşya taşınması veya alınması durumlarında tercih edilmelidir. Bununla beraber asansörlü taşımacılık, hacmi büyük eşyaların taşınmasında da başvurulacak bir yöntemdir. Normalde mobilya ve benzeri eşyaların taşınması durumunda firmamız tarafından demonte hizmeti verilmektedir. Bu hizmet ile eşyaların hacmi ne olursa olsun küçük parçalara ayrılarak ve sonradan paketlenerek araçlara nakledilmektedir.

Lakin bir bütün olan, demontajı mümkün olmayan eşyaların sökülmesi mümkün olmamaktadır. Bu ürünler genelde beyaz eşyalar olmaktadır. Parçalanması mümkün olmayan eşyaların taşınma noktasında, asansörlü nakliyat ihtiyacı baş gösterecektir. O zaman bina konumu el veriyorsa ve pencere, balkon gibi yerlerin boyu elverişliyse asansörlü taşımacılık hizmetimizi tercih edebilirsiniz.

Asansörlü Nakliyat İşlemi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Normal taşıma işlemlerinde süre; eşya miktarı,  eşya türü ve kat sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Aynı durum asansörlü taşımacılık için de geçerlidir. Eşyalarınızın miktarı ne kadar çok olursa eşyaların alınıp asansörlere taşınması o kadar uzun sürecektir. Bina kat sayısı ne kadar çok olursa eşyanın alınıp zemine ulaşması ve asansörün tekrar mevcut konuma çıkması uzun vakit alacaktır.

Fakat buradaki süre farkını normal taşıma ile eş tutmamak gerekir. On katlı bir binaya yürüye yürüye çıkmak, oradan eşyaları almak ve geri yürüye yürüye aşağı inmek saatler alacaktır. Ama asansörlü nakliyat için böyle bir durum söz konusu değildir. Normalde saatler alacak olan eşya taşıma işlemi asansör sayesinde birkaç dakikada çözüme kavuşacaktır.

Pekâlâ bu hizmeti bizlerden yani Sembol Nakliyat çatısı altında alırsanız daha kısa sürede eşyalarınızı taşıyabilirsiniz. Üstelik eşya paketleme hizmetimizden de bu sayede faydalanabilirsiniz. Asansör kiralama hizmetimiz hakkında detaylı bilgiye https://www.sembolevdeneve.com/asansor-kiralama/ linkinden erişebilirsiniz.