Eşya Paketleme ve Depolama İpuçları

İstanbul Ataşehir Nakliye Bölgesi Semt Listesi

Eşya paketleme, eşyaların başına bir şey gelmemesi için profesyonel firmalarca müşteriye sunulan önemli bir hizmettir. Bu hizmetin mükemmel bir şekilde yerine getirilebilmesi için ise birkaç ipucunun bilinmesi şarttır. Bu yazımızda Sembol Nakliyat olarak müşterilerimize verdiğimiz eşya paketleme hizmetimiz hakkında birtakım ipuçlarını sizlere söyleyeceğiz.

Sadece eşya paketlemeyle ilgili ipuçlarını değil, eşya depolama ile alakalı bilinmesi gerekenleri de sizlerle buluşturacağız. Doğru depo yerinin nasıl seçileceğinden tutun da depolama sırasında dikkat edilmesi gerekenlere kadar pek çok önemli yeri sizlere anlatacağız. Ve bütün bunları Sembol Nakliyat uzmanlığı ile ele alacağız.

Eşya Paketleme İpuçları

Sembol Nakliyat olarak değerli müşterilerimize kusursuz bir paketleme hizmeti vermekteyiz. Peki bu mükemmelliği neye borçluyuz? Elbette ki basit ama etkili olan ipuçlarına. Eşya paketlemede en önemli ip ucu eşyayı olabildiğince minimalize etmektir. Özellikle mobilyalar için bu durum geçerlidir. Bizler mobilyalarınızı demonte ederken hem taşımada kolaylık sağlaması açısından hem de paketlemenin iyi bir şekilde gerçekleşmesi açısından mümkün oldukça küçük parçalara ayırmaktayız.

Eşya paketleme ile alakalı söyleyeceğimiz diğer bir ipucu ise eşya türlerinin sınıflandırması olacaktır. Paketleme yapılırken tabak, bardak, vazo veya kırılgan diğer ürünleri ayrı bir yere almaktayız. Araçlarımıza yerleştirirken veya yoldaki sarsıntılardan zarar görmemeleri için ise köpük dediğimiz malzemeler ile eşyaları kaplamaktayız. Bu sayede olası maddi zararları en aza indirmekteyiz.

Doğru Paketleme Malzemeleri Nelerdir?

Kaliteli hizmet, kaliteli malzeme kullanımı ile sağlanır. Malzeme kalitesiyle daha hızlı, daha güvenli ve daha pratik bir hizmet müşteriye sunulur. Eşya depolama yapılırken de doğru malzeme seçimi çokça önemlidir. Peki paketleme malzemeleri nelerdir. Başlıca paketleme malzemeleri; oluklu kartonlar, plastik kaplamalar, naylonlar, bant, mühür imkânı bulunan torbalar, strafor veya köpükler şeklindedir. Bu malzemeler eşya paketlemenin olmazsa olmazları arasındadır.

Paketleme Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paketleme sırasında en çok dikkat edilmesi gereken şey kırılganlar ile yumuşak dokulu olanları ayrı bir koliye koymaktır. Sembol Nakliyat markamız adı altında bu tip eşyaları ayrı ayrı konumlandırırken belli olması açısından “kırılgan” ibaresini de yazmayı ihmal etmemekteyiz. Bunun dışında paket hacmini çok aşmamak oldukça önemlidir. Taşınırken veya araçlara yüklenirken ne kadar dayanıklı olursa olsun karton limiti zorlanırsa yırtılmalar meydan gelir. Bu da maddi kayıpları beraberinde getirir.

Eşyalarınızı Güvenli Bir Şekilde Paketlemek İçin Öneriler

Eşya paketleme sizlerin de rahatlıkla yapacağı bir işlemdir. Fakat bu işlem güvenlik önlemleri atlanmadan asla yapılmamalıdır. Paketinizin sağlam olmasına özen göstermelisiniz. Kullanacağınız kartonda bir ezilme veya yırtılma asla olmamalıdır. Bu olduğu taktirde başka karton kullanmalısınız. Kırılgan eşyalar için strafor temin etmelisiniz. Straforu israf etmeden eşyanın etrafını kaplamada kullanıp bantlamalısınız.

Tabak veya bardak gibi küçük kırılgan eşyalarda ise gazete, kâğıt gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede olası maddi zararları minimum seviyeye indirebilirsiniz. Paketleme yaparken çok bant kullanımından asla kaçmamalısınız. Kartonunuzun altını ve üstünü dikkatli bir şekilde, ter ve düz olmak kaydıyla her biri üçer defadan bantlamalısınız. Bu, eşyalarınızın güvenliğini önemli ölçüde arttıracaktır.

Eşya Depolama İpuçları

Eşya depolama, son dönemin en çok tercih edilen hizmetlerinden bir tanesidir. Sembol Nakliyat olarak da bizler, bu anlamda müşterilerimizin taleplerini karşılamaya çalışıyoruz. Evden eve, ofis, büro veya asansörlü taşımacılıkta Sembol markasıyla hizmet veriyoruz. Eşya depolamada ise müşterilerimize Depoevim ile ismiyle yardımcı olmaya çalışıyoruz. İstanbul’un çeşitli semtlerinde bulunan kiralık eşya depolarımızı bu anlamda kullanıyoruz. Peki Depoevim adı altında verdiğimiz depolama hizmetlerimizin ipuçları nelerdir? Gelin alt başlıklarımızda bunları açıklığa kavuşturalım.

Eşya Depolama Yeri Nasıl Seçilir?

Tıpkı eşya paketleme gibi eşya depolamada da belli başlı ipuçları mevcuttur. Ve eşya depolamadaki en büyük ipucu depolama yeri seçimidir. Kiralık eşya depolarımız bu anlamda İstanbul’un pek çok yerinde hizmet vermektedir. Eğer eşyalarınızı güvenli bir şekilde depolamak ve sonrasında teslim almak istiyorsanız bulunduğunuz konuma yakın bir yerde depo tercihi kullanmalısınız. Bu konuda kesin bir fikriniz yoksa bizlerden yardım alabilirsiniz. Hizmet verdiğimiz bölgelere bakarak hizmet talebi oluşturabilirsiniz. Bunun için https://www.depoevim.com/hizmet-bolgelerimiz/ linkine tıklayabilirsiniz. Hizmet verdiğimiz bölgeler burada yer alacaktır.

Depolama Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eşya depolama, dikkatli yapılmadığı taktirde çeşitli maddi zararları doğurabilecek kapasitede bir hizmettir. Maddi zararı en aza indirmek için depolama sırasında belli başlı bazı hususlara dikkat edilmesi gerekilir. Depolamada en önemli şey eşya miktarı ile depo hacminin orantısıdır. Müşteri eşyası ile kiralanan deponun hacmi mutlaka örtüşmelidir.

Depo hacmi olması gerektiğinden fazla ise müşteriye ayrı bir maddi yük çıkar. Bununla beraber depo, eşyayı almayacak kadar küçük de olabilir. Böyle bir durumda ya ikinci bir depo kiralanır ya da tekrar depo seçimi yapılır. Bizler, müşteri eşyası ile kiralık depolarımızın kapasitesini her şeyden önce belirlemekteyiz. Sonradan oluşabilecek sıkıntıların bu sayede önüne geçmekteyiz.

Eşyalarınızı Güvenli Bir Şekilde Depolamak İçin Öneriler

Eşya paketleme konusunda bizlerden hizmet alabileceğiniz gibi depolama konusunda da bizlerden yardım talep edebilirsiniz. Bu nedenle eşyalarınızı güvenli bir şekilde depolamanız için önerimiz, bizlerle iletişime geçmeniz. Bizler, sizlerin eşyalarını yüksek güvenlikli depolarımızda muhafaza edeceğiz. Ve sözleşme yaptığımız tarihe kadar da eşyalarınızı korunaklı bir şekilde saklayacağız.

Eşya Paketleme ve Depolama Hizmeti Nasıl Seçilir?

Eşya paketlemeyle beraber depolama hizmeti almak oldukça zor bir iştir. Piyasada bu iki hizmeti eş zamanlı gerçekleştiren firma sayısı bir hayli sınırlıdır. Bu sebepten iyi bir firmayla çalışmak ve onlardan hizmet almak dikkat isteyen bir süreci kapsar. Sembol Nakliyat olarak bizler, eşya depolama ve paketleme hizmetlerini müşterilerimiz ile buluşturmaktan geri durmamaktayız.

Müşterilerimize firma hizmetlerimizi sunarken paketleme ile beraber depolama hizmeti de verebileceğimizi beyan etmekteyiz. Eğer sizler iki hizmeti büyük bir profesyonellik veya uzmanlık ile Sembol Nakliyat’tan talep etmek istiyorsanız tek yapmanız gereken iletişime geçmek olacaktır. Sembol Nakliyat firmamız bünyesinde bulunan uzman çalışanlarımız isteğiniz doğrultusunda sizlere bir randevu oluşturacaklardır. Sembol Nakliyat iletişim bilgilerine https://www.sembolevdeneve.com/iletisim/ adresinden erişebilirsiniz.

Güvenilir Paketleme ve Depolama Şirketi Nasıl Bulunur?

Eşya paketleme ve depolama için bir şirket bulmak bazen günleri hatta haftaları alabilir. Günler veya haftalar geçtikçe ise sizin manevi yükünüz daha da artar. Böyle bir durumu yaşamamak adına bizlere müracaat edebilirsiniz. Sembol Nakliyat olarak pek çok taşımacılık hizmeti sunduğumuz gibi paketleme ve eşyalarınızın depolanması konusunda da sizlere yardımcı olmak isteriz.

Eşya Paketleme ve Depolama Hizmetleri Neleri Kapsar?

Paketleme ve depolama hizmetleri alanında uzman çalışanlar tarafından yürütülmektedir. Eşya paketleme hizmetinde ilk olarak mevcut konumunuza belirlenen gün ve saatte intikal edilir. Burası eviniz, ofisiniz veya büronuz olabilir. Sizlerin de yardımı ile paketlenecek eşyalar seçilir. Seçilen eşyalar türlerine göre ayırt edilir. Kırılgan, yumuşak dokulu, evrak veya mobilya gibi eşyalar için farklı karton kutular temin edilir.

Sembol Nakliyat olarak eşya depolama hizmetimiz ile birlikte verdiğimiz paketleme hizmetimiz sayesinde türüne göre ayırt ettiğimiz eşyaları kutulara yerleştiririz. Eşyaların başına zarar gelmemesi için köpük veya strafor denilen malzemeleri kullanırız. Eşyalarınızın ebatı küçük ise kutulanır. Eğer beyaz eşya gibi hacmi büyük eşyalar ise taşınma aşamasında zarar görmemeleri için köşe ve kenar noktaları için önlemler alırız. Aynı şekilde önlem alırken de köpükleri kullanırız.

Eşya paketleme bittiğinde ise dikkatli bir şekilde araçlarımıza taşırız. Eşya miktarınıza göre seçtiğimiz nakliye aracımız sayesinde depolarımıza kısa sürede ulaşırız. Seçtiğiniz kiralık eşya depolarımıza paketlenen eşyalarınızı dikkatli bir şekilde indiririz. İndirdiğimiz eşyaları en az iki kişi yardımı ile depolarımıza taşırız. Ve burada sizlerin belirlediği tarihe kadar yüksek güvenlikli şekilde eşyalarınızı muhafaza ederiz.

Eşya Paketleme ve Depolama Hizmetlerinin Maliyetleri Nelerdir?

Eşya depolama hizmetlerimizin de paketleme hizmetlerimizin de maliyeti, müşterinin eşya miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Bizlerden hizmet bekleyen müşterimizin eşya miktarı ile karşılaşacağı maaliyet raporu ile doğru bir orantı vardır. Çünkü paketlenme aşamasında temin edilen veya uygulanan malzemenin de belli bir fiyatı vardır. Bunları karşılamak ve giderlerimiz sonucunda elle tutulur bir kar imajı elde etmemiz için eşyaya bağlı olarak fiyat skalası çıkarmak mecburiyetindeyizdir.

Bu durum tıpkı eşya paketleme hizmetimizde olduğu gibi depolamada da geçerlidir. Seçtiğiniz deponun hacmi ne kadar genişse haftalık veya aylık gideri baz alındığında maliyeti de o kadar yüksek çıkacaktır. Eşya depolarımız ve paketleme hizmetimiz ile alakalı net bir bilgi almak isterseniz bizlerle iletişim kurabilirsiniz. 7/24 hizmetinizde olan Sembol Nakliyat, tüm sorularınızı cevaplamaya özen gösterecektir.