Taşınma Sürecinde Eşya Depolama Hizmeti

Eşya depolama hizmeti, hayatın her anında ihtiyaç duyabileceğiniz bir hizmettir. Bu anlardan en önemlisi de taşınmada yaşanmaktadır. Eşyanızın yeni taşındığınız yere sığmama gibi bir durum söz konusu olabilir. Yeni eviniz, ofisiniz veya iş yeriniz eski eşyalarınızı muhafaza etme noktasında sizleri üzebilir. Bu anda yapmanız gerekenler gayet basittir. Ya eşyalarınızı bir yere satarsınız ya da kullanmamak üzere birine verirsiniz.

İki durum da maddi yönden sizleri pekâlâ zorlayacaktır. Fakat 21. Yüzyılda yeni bir çıkar yolu ortaya çıkmıştır. O da eşya depolama hizmeti olmaktadır. Eşyalarınızı satmaya veya bir yere verme zorunluluğundan kurtararak istediğiniz mekânda, istediğiniz kadar muhafaza edebilirsiniz. Yeni taşındığınız yerden tekrar çıkma veya ayrılma gibi bir durum meydana gelirse de depodaki eşyalarınızı yanınızda götürebilirsiniz. Hem bu sefer sakladığınız eşyaları da tekrar kullanabilirsiniz. Böylelikle yeni eşya alma zahmetinden kurtulmuş olursunuz.

Taşınma Sürecinde Eşya Depolama Hizmeti

Eşya depolama hizmeti, en çok taşınma sırasında müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Bireyler, depolama hizmeti veren firmalar ile anlaşarak yeni taşındıkları yere sığmayan veya gerek görmedikleri eşyaları kiralık eşya depolarında muhafaza etmeye karar verirler. Bu sayede eşyalar satılmaz, geri kullanılmak üzere kiralık eşya depolarında korunur.

Müşteri, depo süresi bittiği veya eşyayı ihtiyaç duyduğu anda kiralık eşya depolarındaki eşyalarını geri alma hakkına sahiptir. Bin nevi kiralık eşya deposu, evde ihtiyaç duyulan kiler gibidir. Ama tabii ki daha genişi. Bireylere bu hizmeti sağlayan, güvenilir bir firma bulmak zorundadırlar. Eğer İstanbul ili içinde yaşıyorsanız ve kriterlerinize uygun eşya depolama hizmeti veren firma bulmakta zorlanıyorsanız, bizleri tereddütsüz tercih edebilirsiniz.

Sembol Nakliyat olarak müşterilerimizin eşyalarını taşırken fazla olan eşyalarını da depolamaya yardımcı oluyoruz. Hem de bunu, eşya depolamadaki markamız Depoevim ile gerçekleştiriyoruz. Depoevim ile müşterilerimizin eşyalarını korunaklı depolarımızda muhafaza ediyoruz. Eğer taşınma ile birlikte depolama hizmeti almak isterseniz tercihinizi bizlerden yana kullanabilirsiniz. Hem bu sayede kampanyalarımızdan da faydalanmış olursunuz. İki hizmet birden kampanyamızın detaylarını https://www.depoevim.com/depo-fiyatlarimiz/ bölümünden görüntüleyebilirsiniz.

Eşya Depolama Hizmeti Nedir?

Eşya depolama hizmeti, bireylerinin fazla olan, taşımada zorluk çektikleri, gerek duymadıkları ama atmaya da kıyamadıkları eşyaların depolanmasını amaçlayan bir hizmettir. Bu hizmeti belli başlı bazı firmalar üstlenmektedir. Hizmet doğrultusunda müşteri firma ile irtibata geçer. Eşyasının miktarını, hacmini, türünü veya çeşidini belli eder.

Firma çalışanları buna göre bir randevu talebi oluşturur. Randevu gününde müşteri konutuna intikal edilir. Müşterinin eşyaların alınarak depolara götürülür. Yapılan kontratta yazan güne kadar da eşyaları depolarda durur. Depo süresi bittiğinde veya müşteri istediğinde eşya depolama hizmeti kapsamında eşyasını depodan alabilir.

Eşya Depolama Hizmeti Ne Zaman Gereklidir?

Depolama hizmeti ekseriyetle taşınma zamanlarında gerekli olmaktadır. Taşınma, her zaman beklediğimiz seyirde ilerlemeyebilir. Yeni konutumuzun alan genişliği ile eşya miktarımızı örtüştüremeyebiliriz. Bu durumda depolama hizmet adeta kurtarıcı gibidir. bu duruma Sembol Nakliyat olarak sığmayan eşyalarımızı gönderip depolarımızda muhafaza edebiliriz.

Taşınmadan başka eşyalarımızın güvenliğinden endişe duyduğumuz zamanlarda da bu hizmete başvurabiliriz. Evlerimiz her zaman en güvenli mekanlar olmaz. Hırsız veya afet tehlikesi gibi durumlarda evimizi bırakabiliriz. Lakin aylarca çalışıp didindiğimiz ve sonucunda satın aldığımız eşyaları hemen bırakmamız ne yazık ki pek mümkün olmayacaktır. Bu zamanlarda bizlerden eşya depolama hizmeti almak en mantıklı tercih olacaktır.

Eşya Depolama Hizmetleri Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

Depolama hizmetleri her durumda kullanılabilecek hizmetlerdir. Firma ile irtibata geçip hizmet almak istediğinizi belli etmeniz eşya depolama şansını elde etmeniz için yeterli olacaktır. İsterseniz eşyanızı fazlalıktan depolarda saklayın isterseniz de zorunluluktan. Her ne olursa olsun eşyanızın güvenli bir şekilde muhafaza edileceğinden emin olabilirsiniz. En azından Sembol Nakliyat ve eşya depolama hizmetlerimizdeki markamız Depoevim olarak bunu garanti ediyoruz.

Eşya Depolama Hizmetlerinin Avantajları

Eşya depolama hizmetleri, hizmet alan bireye pek çok avantajı eş zamanlı bir şekilde sağlayabilmektedir. En büyük avantajı ise tabii ki eşyanın güvenliğinin garanti altına alınmasıdır. Bu gibi başka avantajlar da hizmet ile beraber müşteriye sunulmaktadır. Peki bu avantajlar nelerdir? Gelin Sembol Nakliyat olarak bunlardan bahsedelim!

Eşyaların Güvenliği Sağlanır

Diğer avantajlardan bahsetmeden önce, yukarıda konusunu açtığımız güvenlikten bahsedelim. Evlerimiz bizler her ne kadar en güvenilir mekân olarak kabul etsek de durum hiç öyle değildir. Evimiz bizlerin yuvasıdır fakat afet veya hırsızlık gibi olaylarda savunmasız kalır. Bizler evlerimizden kısa sürede taşınabiliriz.

Lakin eşyaları taşımak bu kadar bu hızlı gerçekleşmez, gerçekleşse bile tüm eşyanın yeni taşınılan yere sığacağı garanti değildir. Bu sebepten eşyaların güvenliği için eşya depolama hizmeti almak en mantıklı seçenektir. Hizmet ile beraber eşyalarınızın güvenliği mükemmel şekilde sağlanır. Sizin için maddi veya manevi değer oluşturan eşyalarınızı, satmadan ve birine vermeden koruma imkanına bu hizmet ile sahip olabilirsiniz.

Eşyaların Korunması ve Saklanması Uzun Süreli Olarak Sağlanır

Sembol Nakliyat iş birliği ile beraber eşyalarınızı haftalık, aylık hatta altı aylık dönemler ile birlikte eşyalarınızı saklayabilirsiniz. Yani kısa veya uzun dönem demeden eşya saklama imkanına sahip olursunuz. Bu imkânı müşterisine sağlayan firma sayısı oldukça azdır. Bizler, Sembol Nakliyat olarak müşterilerimize bu imkânı bir standart olarak kabul görüp sunarız. Eşyalarınızın güvenliği mükemmel şekilde sağlanırken istenilen tarihe kadar da muhafazası sağlanır. Eşya depolama hizmeti, bizlerin de sayesinde arz veya talebe uygun bir şekilde gerçekleşir

Taşınma Süreci Daha Kontrollü Hale Gelir

Taşınma, profesyonel şirketler ve alanında uzman kişilerce gerçekleşirse son derece kısa gerçekleşecek bir eşlemdir. Profesyonellikten uzak çalışma düzeni ise kaosu ve beraberinde müşteri ile uyuşmazlığı beraberinde getirir. Eşyalar paketlenmez, paketlense bile iş baştan savma halledilir. Uygun araç seçimi yapılamaz, bunun yüzünden de iki defa git gel gerçekleşir.

Fakat en kötü durum kesinlikle eski yerden alınan eşyaların yeni yere götürüldüğünde sığmama sorunsalıdır. Sembol Nakliyat olarak bizler; evden eve, ofis, kurumsal, iş yeri gibi taşımacılık hizmetlerimiz ile beraber eşya depolama hizmeti de vermekteyiz. Eğer eşyalarınız sığmazsa veya yeni evinize yerleştirmek istemezseniz depolarımızın kapısı sizlere daima açıktır. Anında bir anlaşma gerçekleştireceğimizden ve sizlere depolama hizmeti vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Depolama Alanları, Eşyaların Özelliklerine Göre Tasarlanır

Depo, müşteri eşyasına istinaden değişir. Müşterinin eşyası fazla ise geniş depolar, az ise dar depolar tercih edilmektedir. Bunu belirleyen müşteri değil, firmadır. Eşya depolama hizmetlerinden faydalanmak isteyen birey firmaya müracaat edip iletişim kurar. Eşyasının miktarı ile beraber türünü de belli eder. Sonuçta her eşya ev eşyası olmak zorunda değildir.

Kâğıt, broşür, afiş ve benzeri eşyalar olacağı gibi daha teknik mühendislik isteyen, çeşitli makineler de depolarda muhafaza edilebilmektedir. Her deponun belli başlı özelliği olduğundan eşyaya göre depo tercihini yapmak ilgili profesyonel şirkete aittir. Depo tercihi yapıldıktan sonra ise eşya depolama hizmeti, firma tarafından müşterisine eksiksiz bir şekilde sunulacaktır.

Eşya Depolama Hizmetleri, Taşınma Planlamasını Kolaylaştırır?

Eşya taşımaktan önce eşyayı taşıyacak bir yerin bulunması lazımdır. Ama bazen bu bulma işinin süresi uzar. Eğer kiradaysanız bu süreç çok daha stresli olacaktır. Eşyalarınız için acil bir yer bulmanız ve taşama işini başlatmanız gerekecektir. Bulamadığınızda ev sahibi ile tartışmanız kaçınılmaz olacaktır. Depolama hizmetleri bu anlamda elinizi rahatlatır. Evinizi bulana kadar eşyalarınızı kiralık depolarda muhafaza edebilirsiniz. Bulduğunuzda eşyalarınızı geri alabilirsiniz elbette.

Eşya Depolama Hizmeti Nasıl Seçilir?

Eşya depolama hizmeti almak istiyorsanız, öncelikli olarak bir firma ile anlaşmalısınız. Sembol Nakliyat olarak bizler, taşıma hizmeti ile depolama hizmeti de vermekteyiz. Müşterilerimizin tek yapması gereken bizlerle iletişim kurmaktır. Bizlerle iletişim kurup hizmet taleplerini belli ederlerse anında dönüş alacaklardır. İlgili iletişim adreslerimize https://www.sembolevdeneve.com/iletisim/ linkinden ulaşılabilmektedir.

Depolama Alanlarının Özellikleri Nelerdir?

Depolama alanlarının özellikleri, müşterinin eşyasına göre şekil almaktadır. Kiralanan deponun, eşyaya göre sıcak veya soğuk olma ihtimali söz konusudur. Aynı şekilde eşyaya göre çokça geniş ve dar olma durumları da vardır. Bunlara göre depolama alanlarının özellikleri çeşitlenecektir. Fakat her deponun değişmez birtakım özellikleri vardır. Bunları ise kısaca; deponun sürekli hava alabilecek bir yapıya sahip olması, içeri güneş alması ama bunu sınırlayabilmesi, rutubetin olmaması, nemin olmaması olarak sayabiliriz.

Eşya Depolama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Eşya depolama fiyatlarının belirlenmesindeki ilk faktör, eşya depolama hizmeti veren firmadır. Firmanın belirleyeceği fiyat skalası başlıca önemlidir. Piyasadaki profesyonel firmaların hizmet fiyatları neredeyse eş değerdir. Alanında en iyisini seçmek sizin görevinizdir. Depolama hizmetlerinin fiyatı kiralanan deponun durumuna göre de belirlenebilmektedir.

Deponun dar veya geniş olması fiyatta oynamalara neden olur. Aynı şekilde deponun çok soğuk olması gibi durumlar da fiyata tesir edebilmektedir. Eşya depolama fiyatlar depo süresine bağlı olarak da değişkenlik göstermektedir. Kira süresi arttıkça hizmetin fiyatı da artmaktadır. Temel olarak eşya depolama hizmeti fiyatları bunlara bağlı kalarak belirlenmektedir.